Folkart Towers A Kule Bayraklı/İzmir
0 850 466 10 35

SEO Uyumlu Web Sitesi 2022

SEO Uyumlu Web Sitesi 2022

SEO UYUMLU WEB SİTESİ

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO uyumlu web sitesi ile arama motorlarında üst sıralarda görünürsünüz. Böylece web sitenize daha fazla trafik çekersiniz. Web sitenizin üst sıralarda olması trafiği artıracağı gibi hizmet ya da ürünlerinizi hitap ettiğiniz kitleye ulaştırmanızı sağlar.

 

SEO Uyumlu Web Sitesi

SEO Uyumlu Web Sitesi Nedir

Web sitelerinin arama motorlarının belirlediği şart ve kriterlere uygun olarak oluşturulması, bununla birlikte kullanıcı dostu tasarım ve kullanışa sahip olmasıdır. Aynı zamanda web sitesinin güncel teknolojiler ile alt yapısının oluşturulmuş olması gerekmektedir. Web sitesinin sektör ve amacına yönelik olarak uygun içerikler barındırması, web sitesi ziyaretçilerinin bu içeriklere kolay şekilde ulaşabilmesi gerekmektedir. Elbette web sitesi özgün olmalı, içeriklerini ve kullanıcıya sunduklarını güncel tutmalıdır.

İşte tüm bu faktörlerin oluşturduğu web sitesi, SEO uyumlu web sitesidir.

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Yapılır

SEO çalışmasının temelinde web sitesi olduğu için öncelikli olarak web sitenizin kaliteli ve güvenli inşa edilmesi gerekmektedir. Bunun için html5, css, php gibi teknolojiler profesyonelce kullanılmalıdır. Web siteniz responsive tasarımlı olmalı, hem mobil hem de masaüstü ortamda kolaylıkla ve hızlı kullanıma hazır tasarlanmalıdır. Web sitesi inşasında eksik yada sorunların olması SEO çalışmanızı anlamsız kılabilir. SEO uyumlu web sitesi nasıl yapılır, şimdi bundan bahsedelim.

SEO Uyumlu Web Sitesi İçin Web Site Tasarımı ve Yazılımı

 • Web sitenizin domaini (alan adı) SEO çalışmalarınızın etkin rol oynaması için anahtar kelime içermelidir. Mümkünse kullanıcıların hizmetinizle ilgili sıklıkla aradığı, kolaylıkla aklında kalabilecek kelime ya da kelimeleri içermelidir.
 • Web site tasarımınızın kullanıcı deneyimine uygun olması gerekir. Bu yüzden Ui/Ux yaklaşımlarının uygulanması gerekmektedir.
 • Web sitenizin w3 html ve w3 css kusurlarının olmadığından emin olun.
 • SEO uyumlu web sitesi içi web site içi navigasyon tasarımını kullanışlı yapmalısınız. Peki site içi navigasyon nedir? Kullanıcılar web sitenizi ziyaret ettiği zaman sayfalar, bağlantılar ve linkler arasında kaybolmadan kolaylıkla web sitenizi kullanması anlamındadır. Kullanıcıya aktarmak istediğiniz ürün yada hizmetlerinizi basit konumlar ile yatay olarak belirleyebilirsiniz.
 • SEO uyumlu web sitesi için web sitenizin html5, css, php, jquery, javascript gibi teknolojilerin yeni nesil şekilde kullanılması gerekmektedir.
 • Google’ın sıralama faktörleri arasında web site hızı da yer almaktadır. Site hızınızı ölçmek için ise Google PageSpeed Tools kullanabilirsiniz.

SEO Uyumlu Web Sitesi 2022

 

SEO Uyumlu Web Sitesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

SEO Uyumlu Web Sitesi için gerekli olan tasarım ve yazılımla ilgili aşamaları gerçekleştirdikten sonra içerik çalışmalarına geçmelisiniz. Web site tasarımınızı yaptıktan sonra site içerisindeki ürün ve nesnelerinizi hizmetinize uygun şekilde üretmelisiniz.

 • Web sitenizde kullandığınız görsellere kullandığınız isim ve alt metinler anahtar kelimeleri içermeli, içeriğinize uygun olmalıdır.
 • Web sitenizin dinamik bir yapısı olmalıdır.
 • Kullanıcıların yorum yapabildiği bölümler eklemeli ve bu kısmı aktif olarak kullanmalısınız.
 • Kullanıcıların size ulaşabileceği, soru sorabildiği formlar kullanabilirsiniz.
 • Paylaştığınız görseller özgün olmalıdır. Bir başka web sitesinden copy paste yapmamalısınız.
 • Metinlerinizde h1 , h2 html başlıklarını kullanmalısınız.
 • İçeriklerinizdeki açıklamaları yeterli uzunlukta kullanın.
 • Kullanıcıların okumasını kolaylaştırmak için metinler arasında uygun boşluklar kullanın, paragraf sayısını arttırın.
 • Odak kelime ya da içerikle ilgili olan kelimeleri kalın ya da renkli olarak yazabilirsiniz.
 • SEO uyumlu web site trafiğini arttırmak için, iç ve dış bağlantılar da eklemelisiniz.
 • Kullanıcılar için bir blog sayfası oluşturabilir, bu bloğu güncel tutup, ürünlerinizi tanıtabilir yada ilham oluşturacak fikirler sunabilirsiniz.

Web Tasarım ile SEO Uyumlu Web Sitesi

SEO Uyumlu Web Sitesi için bahsettiğimiz şartlar elbette önemlidir. Ancak her işte olduğu gibi, web sitenizin SEO uyumlu olması için de deneyimli ve profesyonel birilerine ihtiyaç duyarsınız. Web Tasarım ekibi olarak markanıza ait web sitenizi profesyonelce tasarlarız. Arama motorları botlarının kriterlerine uygun teknolojiler ile tasarımınızın yapılmasını sağlarız.  Web sitenizin mobil uyumlu olması önemlidir. Bu yüzden responsive tasarımlar ile hizmet sunarız. Kullanıcı deneyimine uygun olarak tasarımınızı yaptıktan sonra, SEO uzmanımız ile görüşerek, ihtiyacınız olan içerikleri belirleriz. İçeriklerinizi SEO çalışmasına uygun hale getirir, dinamik ve kullanıcı etkileşimli olmasına dikkat ederiz.

Profesyonel ekibimizle görüşerek SEO uyumlu web sitesi hakkında daha detaylı bilgi alabilir, stratejilerinizi konuşabiliriz.

 

Bizimle Hemen İletişim Kurun!

 

   

   

  Related Posts
  1 Comment

  […] konusunda SEO çalışmaları önemlidir. Daha detaylı bilgi edinmek isterseniz SEO Uyumlu Web Sitesi yazımızı […]

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.Required fields are marked *