Folkart Towers A Kule Bayraklı/İzmir
0 850 466 10 35

HTML ve CSS'in Profesyonellikte Önemi 2022

HTML ve CSS’in Profesyonellikte Önemi 2022

HTML ve CSS’in Profesyonellikte Önemi 2022

HTML ve CSS web sitelerini oluşturmada kullanılan teknolojilerdendir. HTML ve CSS’in profesyonellikte önemi , teknolojinin bu kadar hayatımızda olmasıyla, bundan etkilenmeyen neredeyse hiçbir sektörün kalmamasıyla daha belirgin hale geldi. Tüm sektörlerde, hizmet sunan, marka sahibi olan, ya da yönetici olan tüm kişiler ve kuruluşlar bir şekilde basit de olsa bir yazılım, bir web sitesi kullanmaktadır. En basitinden bilgisayarlarımızda kullanılan Office programları bile teknoloji ürünüdür. Bu yüzden her profesyonelin temel seviyede de olması bu teknolojileri bilmesi gerekir.

HTML ve CSS'in Profesyonellikte Önemi 2022

Her Profesyonelin HTML ve CSS Bilmesi Gereken 6 Neden

Herkesin kodlamayı öğrenmesi gerektiğini defalarca duydunuz. Ancak bir yazar, pazarlamacı, finans çalışanı veya kâr amacı gütmeyen bir çalışan olarak neden kodlamaya başlamalısınız?

Pekala, size biraz HTML ve CSS bilgisinin bile kariyerinizde büyük bir fark yaratabileceğini söylemek için buradayım. Ayrıca öğrenme teknolojisi yalnızca dünyanın üretim asistanları ve baskı tasarımcıları için değildir. Küçük işletme sahibi, satış müdürü, etkinlik koordinatörü ve hatta sihirbaz olun, bazı HTML ve CSS bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

Gerçek olamayacak kadar iyi geliyor mu? Gelmiyor ise bunu kanıtlamak için size dokuz örnek vereceğim.

Ancak, HTML ve CSS’in profesyonellikte öneminden önce ilk olarak öncelikle HTML ve CSS’nin tam olarak ne olduğunu gözden geçirelim. Kısa ve tatlı versiyonu şudur: HTML ve CSS, web’in temelleridir.HTML “Köprü Metni İşaretleme Dili” anlamına gelen web tarayıcınıza bir web sitesinin her bir bölümünün ne olduğunu söylemek için kullanılan dildir. Peki neden HTML bilmelisiniz ?

1.Sık kullandığınız basit araçları anlamanız kolaylaşır.

HTML kullanarak başlıklar, paragraflar, bağlantılar, resimler ve daha fazlasını tanımlayabilirsiniz. Böylece tarayıcınız, baktığınız web sayfasını nasıl yapılandıracağını bilir. HTML ve CSS’in profesyonellikte önemi araçları da anlamanızı kolaylaştırmasıdır.

2.Yaptığınız işlemlerde pratiklik kazanırsınız.

Kaydedemediğiniz resimleri kaydedebilir, önemli formların yüklenmesi esnasında bilgilerinizin kaybolmasını engelleyebilirsiniz.

3.Kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Size yada markanıza ait web sitesi kurabilirsiniz.

HTML CSS Web Tasarım Ofisi

 

 

HTML ve CSS için profesyonel bir destek almak istiyorsanız hemen bize ulaşın.

   

  4.Zihin egzersizi yapmış olursunuz.

  Html ve Css gibi programlama araçları eğlenceli olduğu kadar algoritmik düşünmeyi de geliştirir. Bu sayede zihin egzersizi yapmış olursunuz. Steve Jobs’ın söylediği gibi: “Herkes bir bilgisayarı programlamayı öğrenmeli, çünkü kodlama size düşünmeyi de öğretiyor.” HTML ve CSS’in profesyonellikte önemi burada da epey işinize yarıyor.

  5.Kullandığınız web tabanlı görsel araçlara yeni görünümler kazandırabilirsiniz.

  CSS “Basamaklı Stil Sayfaları” ise bu web sayfalarına kendi görünümlerini ve biçimlendirmelerini veren dildir. Başka bir deyişle CSS, sitelerin süslü yazı tipleri, zengin renkler, muhteşem arka planlar ve hatta kaygan animasyonlar ve 3D efektlerle güzel görünmesini sağlamak için kullandığınız teknolojidir.

  6.İşinize yarayacak basit araçlar oluşturabilir yada mevcut olanları değiştirebilirsiniz.

  Kulağa kolay geliyor değil mi? Ama muhtemelen hala merak ediyorsunuz: ‘Bu kodlama dillerini işimde nasıl kullanacağım?’ . Tüm maddeler öğrenmesi kolay dillerden sadece birkaç satırla elde edebileceğiniz harika şeylerden ve HTML ve CSS ‘in profesyonellikteki önemlerinden sadece birkaçı. Güvenin bana. Patronunuz veya potansiyel işvereniniz etkilenecek, meslektaşlarınız mutlu olacak ve daha tatmin edici ve kazançlı bir kariyere doğru yolda olabilirsiniz.

  HTML ve CSS'in Profesyonellikte Önemi 2022

  HTML ve CSS Nasıl Öğrenilir?

  Html ve CSS’in profesyonellikte öneminden biraz bahsettikten sonra, nasıl öğrenebileceğinizi anlatalım.

  Teknolojinin her alanda kullanılması ve bir çok dijital aracın yaygınlaşmasıyla, bunların kullanımı konusunda da oldukça fazla kaynak bulunuyor.

  Öğrenebileceğiniz kaynaklardan birisi kurslar. Fiziki olarak belli bir ücret karşılığında öğrenmeniz için hizmet veren kursları düşünebilirsiniz. Ancak teknolojinin yaygınlığından bahsettikten sonra online eğitimlerin popülerliği göz ardı edilemez. Yine bir ücret karşılığında eğitim alabileceğiniz gibi, ücretsiz olan birçok kaynak da bulabilirsiniz.

  Çeşitli dökümanları inceleyerek bilgi sahibi olabileceğiniz gibi, video içerikler ile de öğreniminizi sağlayabilirsiniz.

  HTML ve CSS öğrenebileceğiniz, yaygın olarak kullanılan bazı websitelerinden bahsedelim:

  W3school ‘ da HTML ve CSS ile ilgili birçok bilgi veriliyor. Adım adım alıştırmalar ile öğrenmenizi kolaylaştırıyor. Kullanılan tag lerin işlevinin ne olduğundan, bir web sayfasını oluşturan tüm elementleri nasıl kodlayabilirsiniz, bunlara kadar bilgi sahibi olabilir ve alıştırmalar yapabilirsiniz. Hatta eğer eğitimleri tamamlarsanız düşük bir ücret karşılığında sertifika alabiliyorsunuz.

  Eğer orta düzeyde İngilizce biliyorsanız Codeacademy ücretsiz olarak kullanabileceğiniz kaynaklardan bir diğeri. Oldukça zengin içeriğiyle hem temel düzeyde hem de ileri düzeyde bilgi sahibi olmanızı kolaylaştırıyor. Codeacademy de tıpkı w3school gibi eğitimi tamamlamanız halinde hesabınızı pro ya yükseltmeniz ile sertifika almanızı sağlıyor.

   

   

   

   

   

  Related Posts
  Leave a Reply

  Your email address will not be published.Required fields are marked *