Folkart Towers A Kule Bayraklı/İzmir
0 850 466 10 35

İzmir Web Sitesi Fiyatları 2023

İzmir Web Sitesi Fiyatları 2023

İzmir Web Sitesi Fiyatları

İzmir Web Sitesi Fiyatları nı merak ediyorsanız, muhtemelen bir web sitesine ihtiyacınız vardır. Bu konuyla ilgili olarak İzmir Web Sitesi Fiyatları nı araştırdık ve sizin için derledik. Web Sitesi Fiyatları her yer ve her bölgede olduğu gibi İzmir Web Sitesi Fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Tam olarak neye ihtiyacınız var? Hangi Sektördesiniz? Müşterileriniz için bir portföyle mi oluşturacaksınız? Yoksa sanatınızla ilgili bir galeri mi? Ürünlerinizi satışa sunacağınız bir e-ticaret sitesi mi? Bu gibi sorulara cevap bulmanız için gelin İzmir Web Sitesi Fiyatları konusuna giriş yapalım.

Bir web sitesi oluşturma maliyetini etkileyen temel faktörler

Bir web sitesi oluşturmanın ortalama maliyetini birçok faktör etkiler. Her işletmenin doğası değişir ve web sitesi ihtiyaçları da değişir. Örneğin, bir veri analizi sağlayıcısı için bir web sitesi oluştururken devreye giren değişkenler, blog yazmaya yönelik küçük bir site oluşturmayı içeren değişkenlerden tamamen farklıdır. Web sitesinin her yönünü ayarlamayla ilgili maliyetleri tahmin etmek için Upwork’ün Ücretsiz Web Sitesi Maliyet Hesaplayıcı aracını deneyin .

Sonraki bölümlerde, bir web sitesi oluşturma maliyetini etkileyebilecek bazı unsurları gözden geçireceğiz. Bu unsurlar elbette kapsamlı değildir. Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

1-Alan adı(Domain)

İzmir web sitesi fiyatları nı araştırırken web sitesiyle ilgili dikkate almanız gereken ilk faktör alan adıdır. Siteniz için yeni bir alan adı satın almak size genellikle yılda 10-15 ABD Doları arasında bir maliyete mal olur. Elbette bu uzantısına göre de değişkenlik gösterebilir. örneğin com.tr uzantılı bir alan adına yıllık 100-213 TL ‘ye sahip olabilirsiniz. Ancak, maliyetin aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebileceğini unutmamak önemlidir:

 • Alan adı kayıt kuruluşu: Kayıt kuruluşu, alan adınızı satın almanıza ve kaydetmenize yardımcı olan bir varlıktır. Her biri farklı fiyat noktalarında farklı paketler ve özellikler sunan, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok kayıt şirketi vardır.
 • Üst düzey alan (TLD): Bir TLD, alan adının sonundaki uzantıyı ifade eder. “.com” ve “.org” gibi yerleşik TLD’ler, “.site” veya “.xyz” gibi olanlardan daha pahalıya mal olma eğilimindedir.
 • Taahhüt süresi: Çoğu kayıt şirketi, sözleşmenin uzunluğuna bağlı olarak farklı fiyatlar sunar. Daha uzun bir taahhüt, uzun vadede size daha az maliyetli olurken, daha kısa bir sözleşme kısa vadede daha uygun maliyetlidir.
 • Etki alanı gizliliği: Bir etki alanı kaydederken kişisel bilgilerin sağlanması gerekirken, bu bilgileri kamuya açık hale getirebilirsiniz. Ek bir ücret karşılığında kayıt şirketleri, müşterilerine kimliklerini koruyan ve anonimliklerini koruyan gizlilik özellikleri sunar.

İzmir Web Sitesi Fiyatları nı araştırırken göz önünde bulundurmanız gereken diğer faktörlerle devam edelim.

2-Web sitesi işlevselliği

İşlevsellik, web sitesi maliyetini belirlemede önemli bir rol oynar. Basitçe söylemek gerekirse, sitenize ne kadar çok işlev eklerseniz, maliyet o kadar yüksek olur. Web sitesi işlevleri, işletmenizin ayrılmaz bir parçası olan temel işlevlerden, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik isteğe bağlı olanlara kadar değişebilir. İşte bazı örnekler:

 • E-ticaret işlevleri: Bu, bir e-ticaret web sitesini çalıştırmak için gerekli tüm işlevleri kapsar . Bu işletmeleri çalışır duruma getirmek için sitelerin, müşterilerin ürünleri bulmasına ve satın almasına olanak tanıyan çeşitli tasarım özellikleriyle donatılması gerekir. Temel çevrimiçi mağaza tasarım öğeleri, müşteri portallarını, ödeme işlemlerini, çoklu teslimat seçeneklerini ve sipariş karşılamayı içerir. Fiyatlandırma noktaları değişiklik gösterse de, tamamen özel bir geleneksel e-ticaret sitesinin tasarım maliyetleri kolayca 2.000 doları aşabilir. İzmir Web Sitesi Fiyatları
 • Üyelik portalları: Adından da anlaşılacağı gibi, bu sitenin yalnızca kayıtlı üyelerin erişebildiği kapılı bir parçasıdır. Bu portalları kurmak, içeriğin güvenilirliğini artırmanın, web sitesi ziyaretçilerine akıcı bir kullanıcı deneyimi sağlamanın ve sadık müşteri tabanını büyütmenin harika bir yoludur. Aldığınız lisans türüne ve özelliklerine bağlı olarak, bir üyelik portalı işlevi size yılda 89$ ile 399$ arasında herhangi bir ücret ödeyebilir.
 • Abonelik hizmetleri: Bu işlevler, siteniz için bir abonelik modeli kurmak için gereklidir. Her müşterinin ihtiyaçlarına bağlı olarak ürünler sağlayan düzenli ürün teslimatları veya küratörlü ürünler sunan düzenli yenileme hizmetleridir. Bold Subscriptions gibi uygulamalar, aylık 49,99 dolardan başlayan tam abonelik hizmeti entegrasyonu sunar.
 • Özel programlama: Küçük işletme web sitesi çok fazla arka uç programlama gerektirmese de, diğer işletmeler siteleri için daha karmaşık tasarım öğelerine ihtiyaç duyabilir. Bunun iyi bir örneği web portallarıdır. Bu web siteleri büyük miktarda veriyi işler ve farklı kullanıcılara özelleştirilmiş erişim sağlar. Bu tür karmaşık mimarilerle uğraşırken özel kod eklemek için bir web geliştiricisi işe almak gerekli olabilir. Upwork, herhangi bir programlama ihtiyacınız için en büyük bağımsız web geliştirici havuzuna sahiptir.

3-Web sitesi bakımı

İzmir Web Sitesi Fiyatları Web sitesi bakımı, sitenizin işlevsel ve güvenli kalmasını sağladığı için işletmenizin ayrılmaz bir parçasıdır. Yine de birçok kişi, bütçelerini planlarken bakım maliyetlerini doğru bir şekilde hesaba katmaz. Web sitesi bakımının parçası olan bazı görevler şunları içerir:

 • Bozuk bağlantıları düzeltme
 • CMS ve sunucu yazılımı sorunlarını yamalama
 • Tüm web sitesi formlarının ve e-ticaret işlevlerinin üç ayda bir test edilmesi
 • Güvenlik açıklarını düzeltme
 • Siteyi düzenli olarak yedeklemek

Bu görevler genellikle uzman ajanslar veya web geliştiricileri tarafından gerçekleştirilir ve maliyet, web sitesinin boyutuna ve karmaşıklığına göre değişir.

İzmir Web Sitesi Fiyatları

4-Hosting Seçimi

Web barındırma, bir işletmeden diğerine farklılık göstermelidir. İşletmeniz kesinlikle çevrimiçi çalışıyorsa, özel sunucu barındırmayı seçmelisiniz. Bu, sunucu kesinti süresi yaşamadan trafikte potansiyel bir artışla başa çıkmanıza olanak tanır. Ayrıca, müşterilerinizin hassas verilerini daha iyi korumanıza yardımcı olabilecek gelişmiş güvenlik özelliklerine erişebileceksiniz.

Kendi web sitenizi gelir getirici amaçlarla kullanmayı planlamıyorsanız, paylaşımlı barındırma daha uygun bir seçenektir. Düşük bakım gereksinimleriyle birleştiğinde bu planların satın alınabilirliği, onları yalnızca birkaç sayfa içerikten oluşan web sitesi türü için ideal kılar.

izmir web site fiyatları-2023

İzmir web sitesi fiyatları genel olarak bu faktörler çerçevesinde belirlenmektedir. Çünkü kullanacağınız tüm araçlara ve nasıl yapıldığına kadar değişkenlik gösterir.

Web sitenizi oluşturmanın 3 yolu ve maliyetleri nasıl etkileyeceği

İzmir Web Sitesi Fiyatları Sonuç olarak, bir web sitesi oluşturmanın maliyeti, projeyi nasıl ele almak istediğinize bağlıdır: Kendiniz yapın ve paradan tasarruf edin veya bir profesyonelin hizmetlerini koruyun ve daha yüksek maliyetlere maruz kalın. Her yaklaşımın artıları ve eksileri aşağıda tartılmıştır.

1-Do it Your Self – Kendin Yap (DIY)

Kendin Yap yaklaşımı, bir web sitesi oluşturmak için en uygun maliyetli seçenektir. Tasarımı kendiniz yaparak maliyetleriniz siteyi kurmak ve barındırmak için gereken temel harcamalardan oluşacaktır. Bunlar, alan adınızı, barındırma maliyetlerini, bir SSL sertifikasını, premium bir temayı ve Squarespace, Weebly veya Wix gibi bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucuyu içerir. WordPress gibi daha geleneksel bir içerik yönetim sistemi (CMS) de kullanabilirsiniz.

Projeyi üstlendiğinizde, web sitesinin her yönünden sorumlu olacağınızı unutmayın. Bu, web sitesi şablonlarınızı nasıl mobil uyumlu hale getireceğinizi gerektirir. Mobil uyumlu web sitesi neden önemli şu yazımıza göz atabilirsiniz.

Güvenlik protokollerinin de yerinde olduğundan emin olmalısınız. WordPress temanızın üçüncü taraf eklentilerle uyumlu olduğunu doğrulamayı ve diğer birçok görevin yanı sıra gerekli eklentileri yüklemeyi gerektirdiğini unutmayın.

İzmir Web Sitesi Fiyatları 2023

Ancak basit bir web sitesi oluştururken DIY yaklaşımı keşfetmeye değer olsa da, büyük projelerle uğraşırken her zaman uygun bir seçenek değildir. Karmaşık bir web sitesi tasarlama görevini kendi başınıza üstlenmek, sayısız zorlukta gezinmeyi içerir ve yalnızca deneyimli geliştiricilerin üstesinden gelebileceği birkaç tasarım sorununu çözmeyi gerektirir.

Artıları

 • Para tasarrufu bir önceliğiniz ise, bu ideal bir seçenektir.
 • Becerilerinizi geliştirmek ve web sitesi geliştirme hakkında daha fazla bilgi edinmek için iyi bir fırsat.
 • Farklı fikirleri test etme ve çeşitli konseptlerle deneme yapma şansına sahip olacaksınız. İzmir Web Sitesi Fiyatları

Eksileri

 • Web geliştirme konusunda önceden deneyiminiz yoksa öğrenmeniz uzun ve zorlu olabilir.
 • Süreç zaman alıcı olabilir.
 • Web sitesinin kalitesi profesyonel standartların altında olabilir.

Maliyetleri

Küçük işletme tarzı bir web sitesi için bir alan adına (yılda en az 40 TL- 12$), paylaşılan bir barındırma planına (yılda en az 60$), premium temaya (60$), premium eklentilere (60$) ihtiyacınız olacak. yıllık) ve bir web sitesi oluşturucu (12 ila 15 dolar). Kendi başınıza bir web sitesi oluştururken 200 doların üzerinde ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

izmir web site fiyatları-

Bağımsız bir profesyonel işe alın

İzmir web sitesi fiyatları freelancer lar tarafından da farklılık gösterebilir. Kimisi işe göre kimisi saat hesabı ile ödeme alacaktır. Deneyimli web tasarımcıları fikirlerinizi hayata geçirebilir, işinizi geliştirebilecek özellikler önerebilir ve sitenizin açılışında herhangi bir sorun yaşamadan gezinmenize yardımcı olabilir.

Çeşitli freelancer bulma araçları ile bir profesyonele ulaşabilirsiniz.

Artıları

 • Şık görünümlü profesyonel bir web sitesine sahip olursunuz.
 • Web tasarımını öğrenmek için haftalar harcamanıza gerek kalmaz.

Eksileri

 • Bir profesyonelle çalışmak, özellikle proje çok karmaşıksa, önemli bir finansal yatırım gerektirebilir.
 • Gelecekte sitede değişiklik yapmanız gerekirse, bağımsız profesyonelin işe alınmama ihtimali vardır. Yeni bir serbest çalışanın mevcut kodu tanıması için biraz zamana ihtiyacı olacaktır.
 • Teknoloji konusunda bilgili değilseniz fikirlerinizi aktarmakta zorluk çekebilirsiniz.
 • Web site ihtiyacınızın her detayını tek bir freelancer ile karşılayamayabilirsiniz. Bu yüzden birden fazla kişiye maliyet aktarmanıza sebep olur.

Maliyetleri

Deneyimli serbest çalışanlar , saatte 20 ila 80 dolar arasında bir ücret alırlar. Kaba bir tahmin olarak, küçük bir işletme web sitesi size 2000 ila 6000 ABD Doları arasında bir maliyete mal olabilir .

izmir web site fiyatları-2023

 

Bir ajans kullanın

İzmir web sitesi fiyatları için ajanslar iyi bir karar olabilir. Karmaşık projelerle rutin olarak uğraşan işletmeler, profesyonel bir web tasarım ajansından büyük fayda sağlayabilir. Bu ajanslar, gelişmiş web sitesi tasarımlarını ele almanın yanı sıra, web geliştirme kapsamının ötesinde çok çeşitli hizmetler de sağlayabilir.

Bir web tasarım ajansıyla çalışmak maliyet açısından değişkenlik gösterir. Bu yüzden en küçüğünden en büyük işletmelere kadar çeşitli müşterileri olur.

Artıları

 • Ajanslar, karmaşık projelerle başa çıkmak için kaynaklara sahiptir.
 • Çok çeşitli müşterileri olduğu için profesyoneldirler ve size yol gösterici olurlar.
 • Web sitesi tasarımı, bakımı ve SEO hizmetlerini içeren hepsi bir arada bir paket sunarlar.
 • Pazarlama stratejinizi tanımlamanıza yardımcı olabilirler.

izmir web site fiyatları 2023

Eksileri

 • İyi ve profesyonel  bir ajans ulaşılabilir olacaktır. Ancak uzman olmayan bir ajansa ulaşmakta zorluk çekebilirsiniz.
 • Fiyatları freelansa göre yüksektir çünkü grafik tasarımcısı, yazılımcısı, içerik üreticisi gibi bir çok uzmandan oluşan kalabalık ekiplerdir.

Kaça mal olacak?

Ajansın büyüklüğüne ve projenin karmaşıklığına bağlı olarak, bir ajans tutmanın maliyeti değişiklik gösterecektir.

 

Web Tasarım Ofisi olarak profesyonel ve uzman ekibimiz, tüm deneyimi ile size yardımcı olacak en iyi seçenek olacaktır. Bizimle iletişime geçin yada teklif formumuzu doldurun, size ulaşalım!

 

 

  Related Posts
  Leave a Reply

  Your email address will not be published.Required fields are marked *