Folkart Towers A Kule Bayraklı/İzmir
0 850 466 10 35

2022'nin En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

2022’nin En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

En iyi web tasarım programları ve yazılımları, işinizin sorunsuz ve verimli bir şekilde yürütülmesi için gereklidir. Bu nedenle, yenilikleri kaçırmadığınızdan emin olmak için arada bir tasarım araç setinizi gözden geçirmelisiniz. Sonuçta, yeni bir web tasarım aracı, işinizi tamamlama hızınızda küçük bir iyileştirme sağlayabilirse, uzun vadede size ciddi zaman ve para tasarrufu sağlayabilir.

En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

Bu makalede, web sitesi oluşturuculardan tasarım uygulamalarına kadar tercih edilen en iyi web tasarım programları ve yazılımları inceleyeceğiz. En iyi web tasarım programları ve yazılımları listesinde yer verdiğimiz tüm seçenekler üretkenliğinizi artırabilecek programlardır.

2022’nin En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

 1. Wix
 2. Adobe XD
 3. Weebly
 4. Webflow
 5. Pattern Lab
 6. Bootstrap
 7. Sublime Text 3
 8. PageSpeed Insight

En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

Wix

Wix, yeni başlayanlar için en ideal web tasarım programlarından biridir. Kullanımı kolay, kullanıcı dostu birçok özelliğe sahiptir. Aylık maliyeti 3.54$ – 23$ arasında değişmektedir.

Wix, web oluşturma programları ve web tasarım yazılımları arasında en iyi seçeneklerden biridir. 2021’deki en popüler site üreticilerindendir. Uygun özelliklere sahip bir dizi ödeme katmanı sunar. 

Aralarından seçim yapabileceğiniz 500’e kadar şablona sahiptir. Animasyonlar, resim düzenleme, sosyal medya butonları ve çeşitli arka planlarla web sitenizi kişiselleştirme imkanı sunar. Bunlarla birlikte kişiselleştirebileceğiniz birçok seçenek vardır.

Wix, ücretsiz versiyonuyla size birçok kişiselleştirme imkanı sağlasa da, premium paketleriyle reklamsız ve daha güvenilir bir siteye sahip olabilirsiniz. Yine de yeni başlıyorsanız ve fikirlerinizi denemek istiyorsanız düşük bütçe ile sahip olabileceğiniz bir site için en ideal seçenektir. Wix en iyi web tasarım programları ve yazılımları için en popüler seçeneklerden biridir.

En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

Adobe XD

Adobe XD, zengin özelliklere sahip creative cloud entegrasyonu sunan çapraz bir platformdur. Prototipleme için en iyi web yazılımıdır.

Web tasarım sektöründe favori UI tasarım aracı olma mücadelesi, Adobe XD, Sketch ve Affinity Designer arasında. Ancak Adobe, XD’yi geliştirmek için harcadığı çaba sayesinde tasarımcılar için tercih edilen web tasarım yazılımı haline geldi. 

Vektör tabanlı bir araç olan Adobe XD, hem Mac hem de Windows için kullanılabilir. Photoshop ve Illustrator gibi diğer Adobe araçlarıyla uyumlu çalışır. Adobe Fonts ve Adobe Stock ürünlerinizi kolayca içe aktarabilirsiniz. Dolayısıyla, zaten bir Creative Cloud abonesiyseniz, Adobe XD’yi kolayca kullanabilirsiniz.

Hızlı tasarım için ‘Repeat Grid’, otomatik animasyon, tasarım dosyalarınız için geniş depolama alanı ve bir dizi eklenti sayesinde ideal kullanım sunar. diğer web servisleri ile entegrasyonlar.

Kısacası Adobe XD, prototip oluşturma söz konusu olduğunda size eksiksiz bir paket sunar. Ayrıca bütçeniz yoksa ücretsiz versiyonu sayesinde birçok özelliğini kullanmanız mümkündür.

En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

Weebly

Weebly, mobil uyumlulukla birlikte birçok özelleştirme fırsatı sağlar. Ayrıca Weebly, herkes için kullanıcı dostu şablonlar ve e-ticaret için ideal seçenekler sunmaktadır.

Kodlama deneyiminiz azsa veya hiç yoksa, Weebly sizin için harika bir web tasarım seçeneğidir. Site oluşturma için kolay yönetilebilir sürükle-bırak araçları vardır. Yapı çerçevesi seçenekleriyle e-ticaret sitesi oluşturarak ürünlerinizi satabileceğiniz, online mağazalar oluşturabilirsiniz.

Weebly’de aralarından seçim yapabileceğiniz şablon ve tema sayısı sınırlı olmasına rağmen, kişiselleştirme için yeterli alana sahip temiz ve net seçeneklere sahiptir.

Ayrıca Weebly’nin özelliklerini keşfetmek için kısıtlı olsa da ücretsiz bir sürümünü deneyebilirsiniz. Böylece Weebly’nin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını görmeniz mümkündür. 

En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

Webflow

Webflow sürükle-bırak temalı çalışan çapraz bir platformdur. Az sorunla kaliteli bir web sitesi oluşturmak isteyen deneyimsiz kullanıcılar için ideal bir seçenektir. En iyi web tasarım programları ve yazılımlarında yaygın olduğu gibi, Webflow’da kişiselleştirilebilir şablonlara sahiptir.

Kodlama deneyimine sahip olmayan bir kullanıcı olduğunuzu varsayarsak Webflow, sizin için en kolay seçenektir. Ancak kodlama hakkında biraz deneyim kazanmak istiyorsanız başka seçenekler düşünmelisiniz. En iyi web tasarım programları ve yazılımları arasında Webflow en kolay seçeneklerden biridir.

Webflow, tüm özelliklerinin gösterimini sağlamak için size ücretsiz iki site oluşturma hakkı verir. Böylece sitenizi oluşturabilir ve para harcamadan Webflow’un size sunacağı hizmeti deneyimleyebilirsiniz.

En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

Pattern Lab

Web çalışmalarınız için bir tasarım sistemi mi kuruyorsunuz? Pattern Lab, UI bileşenlerinizi oluşturmanıza, görüntülemenize, test etmenize ve sergilemenize yardımcı olur. Ve tamamen ücretsizdir.

Pattern Lab için çalışma mantığı; bir web sitesini temel bileşenlerine ayırmak ve oradan bir site oluşturmak için yapılan çalışmalara dayanmaktadır. Bu çalışma modeli, Pattern Lab’ın arayüzüne ve özelliklerine yerleştirilmiştir. Bu sayede işlemlerinize yaratıcılık odaklı ve kolay bir şekilde başlayabilirsiniz. Pattern Lab en iyi web tasarım programları ve yazılımları arasında önemli bir yere sahiptir.

Ancak Pattern Lab’ın üretime hazır bir çerçeve olmadığını anlamanız gerekir. Pattern Lab ile web siteleri oluşturmazsınız; bileşenleri ve tasarım sistemlerini oluşturursunuz. Böylece çok daha hızlı ve tutarlı bir şekilde prototipler ve bitmiş web siteleri oluşturabilirsiniz.

En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

Bootstrap

Web tasarımcılarının, her bir kod parçasını defalarca yazması beklenen zamanlar artık çok geride kaldı. Bunun yerine siteleri hızlı ve tutarlı bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olan sayısız şablon var. En iyi web tasarım programları ve yazılımları arasında en eski ve en iyilerinden biri  de Bootstrap’tır.

Bootstrap, duyarlı web sitesi geliştirmeye yönelik ücretsiz ve açık kaynaklı bir çerçevedir. Formlar, butonlar, gezinme ve daha fazlası gibi web tabanlı içerik için HTML ve CSS şablonları kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca JavaScript eklentilerini de kullanabilirsiniz.

Bootstrap, yaratıcı olmanızı sağlayacak seçenekler sunmasa da belirli bir çizgide kalmanızı sağlayarak web sitenizi sürprizlerden uzak tutar.

En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

Sublime Text 3

Kod yazmak için iyi bir kod düzenleyiciye ihtiyacınız varsa en ideal seçenek Sublime Text 3’tür. Basitleştirilmiş ve kullanımı kolay bir arayüz ile hızlı, hafif ve duyarlıdır. Ayrıca çalışmasında  gecikme olmaması, konu programlama akışı olduğunda önemli bir fark yaratıyor.

Eski bir Google mühendisi tarafından geliştirilen Sublime Text 3, çeşitli eklentilerle birlikte esnektir. Bu, temel olarak, her türlü web tasarım projesi ve her düzeyde web tasarımcısı için uygun olduğu anlamına gelir.

Ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Deneme sürümü bittiğinde 80$ lisans ücreti bulunmaktadır. Alternatif olarak kullanabilecek ücretsiz birçok yazılım programı olduğu için ücret ödemek size saçma gelebilir. Ancak vakit nakittir ve sizi daha üretken yapıyorsa, verim alabileceğiniz bir programa ödeme yapmak mantıklı olabilir. En iyi web tasarım programları ve yazılımları arasında Sublime Text 3 önemli bir yere sahiptir.

En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

WordPress.org

Bir müşteri için web sitesi oluşturduktan sonra, her güncelleme talebinde sizi aramalarını istemezsiniz. Bu nedenle, esnek ve özelleştirilebilir bir CMS (içerik yönetim sistemi) üzerine kurulmasını istiyorsanız WordPress, açık ara en popüler seçenektir.

En iyi web tasarım programları ve yazılımlarından biri olan WordPress.org ücretsiz, açık kaynaklı ve iyi belgelenmiştir. (WordPress.org’un ücretli bir web oluşturucu hizmeti olan WordPress.com’dan farklı olduğunu unutmayın.)

WordPress siteleri SEO dostudur ve güvenlik açıklarına karşı iyi korunur. Ücretsiz veya ücretli temalar kullanarak web sitesi oluşturmayı hızlandırabilirsiniz. Ayrıca sitenize neredeyse istediğiniz her şeyi eklemenize yardımcı olacak binlerce eklentisi vardır. WordPress, 2021’de internetin neredeyse yüzde 40’ına kaynak sahipliği yapmıştır.

En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

PageSpeed Insight

Web sitesi tasarımınızın ne kadar yaratıcı olduğu olduğu önemli değil. Eğer siteniz hızlı yüklenmezse, kullanıcılar başka bir siteye gidecektir. Bu nedenle, her web tasarımcısının web sitesi hız testi aracına sahip olması gerekiyor. Bizim favorimiz PageSpeed ​​Insights.

PageSpeed ​​Insights, sitelerin daha hızlı çalışmasını sağlamakla doğrudan ilgilenen Google tarafından oluşturuldu. Bu nedenle bu aracı kullanışlı ve verimli hale getirmek için çalışmalar gerçekleştirdiler.

PageSpeed Insights, web sayfanızı sizin için analiz eder ve farklı platformlarda nasıl performans gösterdiğine dair ayrıntılı bir rapor sunar. Ayrıca daha hızlı çalışmasını sağlamak için önerilerde bulunur. 

Siz sadece sitenize ait URL’yi yazın, gerisini PageSpeed Insights hallediyor. Bu öneriler bazen biraz belirsiz olsa da, sistem sizi yönlendirir.

En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları

Bize Ulaşın!

Web tasarım sektöründe iş yapmıyorsanız tüm bu araçları denemek ve yaratıcı bir site üretmek zordur. Ayıracak vaktiniz yoksa ve bütçeye sahipseniz bir web tasarım ajansıyla çalışmanız en profesyonel çözümdür. Web Tasarım Ofisi olarak, en iyi web tasarım programları ve yazılımlarını kullanıyoruz. 

 

En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları İçin

Teklif Formunu Doldurun Size Ulaşalım

 

 

   

   

  Related Posts
  Leave a Reply

  Your email address will not be published.Required fields are marked *