Folkart Towers A Kule Bayraklı/İzmir
0 850 466 10 35

Doktorlar İçin SEO 2022

Doktorlar İçin SEO 2022

Doktorlar için SEO, internet kullanımının arttığı çağımızda daha da önem kazanmıştır. Kullanıcılar erişmek istedikleri hedefe arama motorlarını kullanarak erişirler. Bir doktor olarak daha çok hastaya ulaşmak istiyorsanız Doktorlar İçin SEO yazımız tam da sizin için.

Doktorlar İçin SEO

Doktorlar İçin SEO’nun Önemi

Teknolojinin gelişmesi ve kullanım alanının artmasıyla birlikte kullanıcılar sağlık hizmetlerine de internet yoluyla ulaşıyor. Bu bağlamda doktor ve kliniklerin hasta ile danışanlarına ulaşması daha da önem kazanıyor. Çünkü hasta ve danışanlar doktorları ve klinikleri arama motoruyla buluyor. Dolayısıyla hastalar ihtiyaçları doğrultusunda internet araması yaptıkları zaman, öncelikle web sitesini inceler. Nitekim doktorlar için SEO’nun önemi de burada devreye giriyor. Web sitenizi arama motoru optimizasyonlarına göre entegre etmelisiniz. Arama motorlarında üst sırada olmanız için SEO çalışması yapmalısınız. Bu şekilde rakiplerinizin önüne geçer ve daha çok kitleye ulaşırsınız. Böylece web sitenizin trafiğini canlı tutarak hizmetlerinizi geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Doktorlar İçin SEO Çalışması Nasıl Olmalıdır ?

İlk olarak web sitenizi yerel arama için optimize etmelisiniz. Doktorlar için SEO çalışması yaparken yerel SEO hizmetlerini kullanabilirsiniz. Web sitenize kliniğiniz yada ofisin konumunu harita olarak koyabilirsiniz.

İkinci olarak, web sitenizin içeriklerini belirlemelisiniz. Bu içerikler hasta ve danışanların ihtiyaçlarını karşılar nitelikte olmalıdır. Birkaç kelime örnek verelim. Görevli doktorlar ve sahip oldukları nitelikler, uzmanlık alanları, yaptıkları işlemler, deneyim sağlamış danışan yorumları, klinik resimleri şeklinde içerikler olabilir.

Üçüncü olarak, web sitenizin güncelliğini korumalısınız. Yeni içerikler ekleyebilir ve bir blog sayfası oluşturabilirsiniz. Elbette tüm bu içerik ve çalışmalarınızın etkin olması için web sitenizin güncel ve profesyonel tasarlanmış olması gerekir.

 

Doktorlar İçin SEO

Doktorlar İçin SEO Çalışması Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

 • İyi bir SEO çalışması için, web sitenizin tasarımının dikkat çekici olması önemli.
 • Web sitenizdeki verilerin güvenliğini sağlamalısınız.
 • İçerikleriniz özgün ve güncel olmalı.
 • Hasta ve danışanlarınızın sorularına özet ve kısa bilgiler veren içerikler sunmalısınız.
 • Web site tasarımınızın kullanıcı dostu olduğundan emin olmalısınız.
 • Web siteniz mobil uyumlu olmalıdır.

Doktorlar için SEO çalışmasında en iyi adım öncelikle bir SEO planı hazırlamaktır.

Web sitenizin görünürlüğünü artırmak için SEO ‘yu kullanmak istiyor ve yardıma ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! Profesyonel ekibimiz, daha fazla hasta çekmenize yardımcı olacak sonuç odaklı bir strateji oluşturmaktan mutluluk duyar.

Doktorlar İçin SEO

Doktorlar İçin SEO İpuçları

Doktorlar için SEO ipuçlarına değinmek gereken ilk unsur yerel SEO çalışmalarıdır. Artık bir web sitesine, sosyal medya varlığına ve kartvizitlere sahip olmak yeterli değil. Bölgelerinde hizmetlerinizi arayan kişiler tarafından bulunmanız gerekir. Tıp uzmanları için yerel SEO’ya yatırım yapmanın faydalarından bazıları şunlardır:

 • Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur. Bu da sizi çevrimiçi ortamda daha fazla kişinin bulması anlamına gelir.
 • Yerel SEO tarafından oluşturulan trafik daha yüksek oranda dönüşüm sağlar. Bu da kliniğinize daha fazla hasta getirmeniz anlamına gelir.
 • Yerel SEO, gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilir.
 • Potansiyel hastalarla güven oluşturmaya yardımcı olur.
 • Siteniz, nişinizde veya konumunuzda bir otorite olarak görülür.
 • Memnun hastalardan daha fazla geri dönüşüm alırsınız.
 • Yerel dizinlerde ve haritalarda görünerek rakiplerinizden öne çıkma şansı verir.
 • Çevrimiçi itibarınızın kontrolünü elinize almanıza ve her zaman olumlu olmasını sağlamanıza olanak tanır.

Neler Yapabilirsiniz?

1. Google İşletme Profilinizi geliştirin

Yerel aramada bulunmanın ilk adımı, Google İşletme Profili listenizi ayarlamaktır. Bu önemli bir adımdır çünkü Google’da uygulamanız hakkında görüntülenen bilgileri kontrol etmenize olanak tanır. Ayrıca, çevrimiçi varlığınızı geliştirmenize yardımcı olabilecek çeşitli diğer araçlara erişmenizi sağlar. Bunu, Google İşletme Profili‘ne gidip “işletme ekle veya sahiplen” seçeneğine tıklayarak ve formu doldurarak yapabilirsiniz.

2. Genel ve özel dizinlerde listelenin

Google İşletme Profili listenizi talep ettikten sonra Yelp ve Bing Places gibi genel dizinlerde listelenin. İyi haber şu ki, bu siteler işletmelerin kendi profillerini oluşturmalarına izin verdiği için bu listelerin kurulumu ve bakımı kolaydır.

3. Google Yayınlarından yararlanın

Google, yararlanabileceğiniz Google Posts adlı bir özelliğe sahiptir. Tıp uzmanlarına yönelik bu yerel SEO stratejisi, işletmelerin işletme sayfalarında kısa gönderiler oluşturmasına olanak tanır. Bu gönderiler, birisi şirket adını aradığında arama sonuçlarında görüntülenir. Böylece siteler organik listelerin üzerinde görünürler ve orijinal web sitesi içeriğine bağlantı veren bir resme sahip olurlar.

4. Doğru anahtar kelimeleri kullanın

Bölgenizdeki potansiyel müşteriler tarafından hangi anahtar kelimelerin kullanıldığını öğrenmek için anahtar kelime araştırması yapın. Bunu, SEMrush veya Ahrefs gibi araçları kullanarak ve işletmeniz için en iyi organik anahtar kelimelere bakarak yapabilirsiniz. Ardından, Google Anahtar Kelime Planlayıcı‘yı veya diğer anahtar kelime araçlarını kullanarak, hedef anahtar kelimenizi belirleyebilirsiniz. Anahtar kelimelerinizin “yakınımdaki doktor klinikleri” gibi konum içerikleri içerdiğinden emin olun.

Doktorlar İçin SEO

Doktorlar için SEO, pazarlama stratejinizin önemli bir parçası olmalıdır. Bir tıp uzmanı olarak toplumdaki otoritenizi nasıl geliştireceğinizi bilmek önemlidir. Yerel arama sonuçlarında ne kadar üst sıralarda yer alırsanız, muayenehanenize o kadar çok hasta gelir. Bu nedenle, bölgenizde daha fazla hastaya ulaşmak istiyorsanız yerel SEO stratejilerini uygulayın.

Daha Fazla Hastaya Hizmet Verebilmek İçin İletişime Geçin

Web Tasarım Ofisi olarak, uzman ve deneyimli ekibimizle doktorlara ve kliniklere hem web tasarım hem de SEO hizmeti sunuyoruz. Hastalarınıza odaklanmak ve daha fazla hastaya hizmet vermek istiyorsanız hemen iletişime geçin. Aklınıza takılan tüm sorular için buradayız!

 

Kliniğiniz İçin SEO Desteğine Mi İhtiyacınız Var? Size Hemen Ulaşalım!

 

   

  Related Posts
  Leave a Reply

  Your email address will not be published.Required fields are marked *