Folkart Towers A Kule Bayraklı/İzmir
0 850 466 10 35

WordPress En İyi SEO Eklentisi 2023

WordPress En İyi SEO Eklentisi 2023

WordPress En iyi SEO eklentisi 2023 ile içerik pazarlama stratejinizi kolayca geliştirin. Bu yazımızda blogunuza başarılı bir trafik akışı sağlayabilmeniz için size WordPress SEO eklentileri listesini sunuyoruz. 

WordPress için SEO eklentilerini duydunuz mu? Bir web sitesinin veya blogun özelliklerini tamamlamak için gerekli araçlardır. WordPress websitenizi optimize etmek yada SEO çalışmaları yaptırmak için bizimle irtibate geçiniz

Bu yazıda, stratejinizi optimize etmenize katkı sağlayacak 20 popüler eklenti sunuyoruz. Bu eklentilerin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, En İyi 20 WordPress SEO Eklentisi yazımızı okumaya devam edin.

WordPress için SEO eklentileri nelerdir?

WordPress en iyi seo eklentisi web siteleri ve bloglardaki özellikleri tamamlamak için oluşturulmuş ve onları daha da eksiksiz hale getiren araçlardır.

wordpress en iyi seo eklentisi

Kullanıcıların sayfalarını özelleştirmeleri için çeşitli seçenekler ve işlevler sağlarlar. Böylece strateji ihtiyaçlarının karşılanması kolaylaşır.

Bu işlevlerden biri, herhangi bir yerel WordPress aracı tarafından yapılmayan SEO analizidir. Dijital Pazarlama ile sonuçlarınızı iyileştirmek için web optimizasyon parametrelerini takip etmeniz gerekiyorsa , o görev için belirli bir eklenti yüklemelisiniz.

WordPress en iyi seo eklentisi duydunuz mu? Bir web sitesinin veya blogun özelliklerini tamamlamak için gerekli araçlardır.

En İyi WordPress SEO Eklentileri yazımızda, stratejinizi optimize etmenize katkı sağlayacak 20 seçenek sunuyoruz. Bu eklentilerin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

WordPress için SEO eklentileri nelerdir?

WordPress en iyi seo eklentisne geçmeden önce eklentilerin ne olduğunu öğrenelim. SEO WordPress eklentileri, web siteleri ve bloglardaki özellikleri tamamlamak için oluşturulmuş ve onları daha da eksiksiz hale getiren araçlardır.

Kullanıcıların sayfalarını özelleştirmeleri için çeşitli seçenekler ve işlevler sağlarlar. Böylece strateji ihtiyaçlarının karşılanması kolaylaşır.

Bu işlevlerden biri, herhangi bir yerel WordPress aracı tarafından yapılmayan SEO analizidir. Dijital Pazarlama ile sonuçlarınızı iyileştirmek için web optimizasyon parametrelerini takip etmeniz gerekiyorsa , o görev için belirli bir eklenti yüklemelisiniz.

Eklentiler SEO’ya Yardımcı Olur mu?

Bir SEO eklentisi, herhangi bir kod bilgisine ihtiyaç duymadan meta başlıklar ve meta açıklamalar gibi sayfa içi SEO optimizasyon taktiklerini uygulamak söz konusu olduğunda hayatı sizin için kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır.

Etkili bir şekilde kullanıldığında, bu eklentiler, organik trafiği artırmak gibi SEO çabalarınıza gerçekten yardımcı olabilir.

Bu eklentiler, bir web sitesini Google ve diğer arama motorları için optimize etmeye yardımcı olduklarından, SERP’lerde daha üst sıralarda yer almanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olabilir.

Ayrıca, SEO eklentileri, web sitenizi arama motorları için daha da optimize etmenize yardımcı olacak site haritaları, denetim kontrol listeleri ve içerik bilgileri gibi çok sayıda özellik ve araç sunar.

Bazı eklentiler, belirli anahtar kelimeleri aşırı kullanmaktan alıkoymaya yardımcı olur ve içeriğinizin okunabilirliğini artırmak için çeşitli ipuçları sunar.

SEO’ya aşina değilseniz, bir eklenti işinizi son derece kolaylaştırabilir.

En iyi 20 SEO eklentisi

Artık kavramı ve bu araçların ne olduğunu anladığınıza göre, en iyi 20 WordPress SEO eklentisini içeren bir liste sunabiliriz.

Gelin, en iyi 20 WordPress SEO eklentisini birlikte detaylıca inceleyelim.

1.  Yoast SEO

Yoast, en iyi 20 WordPress SEO eklentisi içinde en ünlü SEO eklentilerinden biridir. Birçok farklı içerik türüyle başa çıkmak için çok fazla esneklik sunar.

Başlıklar, meta açıklamalar ve anahtar kelime kullanımı gibi birkaç şeyi kontrol edebilirsiniz. Yoast, yeni başlayanlar için bile oldukça işlevseldir. Ancak, araç hakkında zaten biraz daha bilginiz varsa, gelişmiş menüyü kullanabilirsiniz.

2.  SEOPress

WordPress en iyi seo eklentisi arasında güçlü bir eklentidir ve kullanımı çok basittir. Yeniden yönlendirme, başlıklar, açıklama ve XML görüntüsü ve içeriği gibi bu tür bir araçta beklenen özellikleri içerir.

Yoast gibi, daha yeni başlayanlar için uygun bir kurulumun yanı sıra deneyimli kullanıcılar için daha gelişmiş özelliklerle birlikte gelir. Ancak, karşılaştırma yapmak gerekirse, SEOPress’in daha uygun fiyatlı bir premium sürümü vardır .

3. W3 Total Cache

Bu eklenti, web sitenizin hızını artırmaya yardımcı olur. Dosya sıkıştırma gibi çeşitli özelliklerden yararlanır.

Ancak, bu(wordpress en iyi seo eklentisi) aracın kurulumu o kadar basit değil. Yine de, özellikle çok yüksek miktarda ziyaret (günde 500’den fazla) olan bir web sitesi işletenler için tüm çalışmalara değer.

4. All In One SEO Pack

All In One SEO Pack, WordPress için Yoast SEO’ya benzer bir başka mükemmel SEO eklentisidir. Arama motorları için WordPress web sitelerini ve içeriğini optimize etmeye yardımcı olur. Anahtar kelime optimizasyonu, XML site haritası oluşturma ve meta etiket oluşturma gibi birçok kullanışlı özellik ile birlikte gelir.

Halihazırda Yoast SEO kullanıyorsanız, ancak Hepsi Bir Arada SEO paketini test etmek istiyorsanız, bunun için bir içe aktarma aracı olduğunu bilmeniz gerekir. Bu seçenek, sorunsuz bir geçiş için önceki eklentilerden verileri ve ayarları geçirerek işi kolaylaştırır.

WordPress en iyi seo eklentisi içinde mutlaka denemeniz gereken başarılı bir eklentidir.

5.  Broken Link Checker

Kırık bağlantılar her zaman bir web sitesinin performansı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bir arama motorunun web sitenizi izleme, içeriğinizi sıralama yeteneğini karıştırır ve azaltır. Ayrıca okuyucularınız üzerinde kötü bir izlenim oluşmasına neden olur.

Bu yüzden hem dahili hem de harici bu bozuk bağlantıları bulmak ve düzeltmek çok önemlidir.

Bu WordPress eklentisi, web sitenizin boyutundan bağımsız olarak işi sizin için yapar. Tüm sayfalarınızı kırık bağlantılar için izler ve eksik resimleri belirler. En iyi 20 WordPress SEO eklentisi arasında kullanılabilecek başarılı eklentilerdendir.

6. SEOquake

WordPress en iyi seo eklentisi Eklentisi listesinde en popüler bir diğer eklentidir. SEOquake tarafından alınan yaklaşım, alıştığımızdan oldukça farklıdır. Çalışma, bir panoya erişmek zorunda kalmadan sayfalarda SEO analizi yapmanızı sağlayan bir Google Chrome uzantısı aracılığıyla yapılır.

Dahili ve harici bağlantıları kontrol etmek, analiz edilen verileri dışa aktarmak ve bunları KPI’lar oluşturmak için kullanmak da mümkündür.

7. Rank Math

En İyi 20 WordPress SEO Eklentisi listesinde en çok kullanılan eklentilerden biri olan Rank Math, son zamanlarda popülerliği artan WordPress için başka bir faydalı SEO eklentisidir. Teklif, Yoast SEO ve Hepsi Bir Arada SEO Paketinde sunulanlardan daha fazla ücretsiz özellik sağlamaktır.

Ana özellikler şunlardır:

 • Önceden seçilmiş optimum ayarlar;
 • Google Arama Konsolu entegrasyonu;
 • Diğer eklenti ayarlarının içe aktarılması;
 • Parçacıklarla entegrasyon;
 • Gelişmiş SEO analiz aracı;
 • Sosyal medya optimizasyonu.

8.  Premium SEO Pack

Premium SEO Paketi, web sitenizi arama motorları için optimize etmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir eklentidir. Web sitesini daha hızlı hale getirmeye yardımcı olan ve kullanıcılara çok tatmin edici bir deneyim sunan bir araçla birlikte gelir.

Ayrıca , SEO(wordpress en iyi seo eklentisi) açısından gerçekten önemli olan, web sitenizdeki dahili bağlantı kurmayı iyileştirmenize olanak tanır. Araç, web sitenizin resimlerini de optimize eder.

Premium SEO Paketi, web sitesi snippet özelliği ile birlikte gelir. Böylece blog sayfanızdaki optimizasyon özelliği ile yayınlarınız Google arama sonuçlarında öne çıkarılabilir.

9.  WP Meta SEO

WP Meta SEO, bir bilgi panosu aracılığıyla web sitenizin SEO durumunu izlemenize yardımcı olur. Yapılandırmak için çok basit ve hızlı bir süreç var, bu da kullanıcıların işini kolaylaştırıyor.

Bu eklentinin en büyük avantajı SEO toplu işleme özelliğidir . Aynı anda birkaç sayfayı düzenleyerek içerik optimizasyon sürecini daha hızlı hale getirir.

10. Rankie

Gerçek bir SEO eklentisi olmasa da Rankie, arama motoru sonuçlarının genel görünümünü analiz etmeye yardımcı olur ve kullanıcılara değerli bilgiler sağlar.

Temel olarak rolü, web sitenizin SERP’lerdeki performansını izlemektir. Araç basit, kullanımı kolay ve uygun fiyatlı.

En İyi 20 WordPress SEO Eklentisi için göz atmaya devam edin.

11.  Squirrly SEO

Bu eklenti özellikle SEO uzmanı olmayan kullanıcılar için önemlidir. Daha kullanıcı odaklı içerik oluşturmanıza yardımcı olur. Böylece araç, web sitenizin arama motorlarında daha iyi bir sıralama elde etmesine ve ziyaretçilerin ilgisini çekmesine katkıda bulunur.

Mevcut özellikler arasında şunlar bulunur:

 • SEO ile ilgili istatistikler;
 • SEO denetimleri;
 • Web sitesi için en iyi anahtar kelimeler.

Ayrıca Squirrly SEO(wordpress en iyi seo eklentisi), Yoast ile birlikte kullanılabilir. Araç tamamen yeşil bir içerik gösterdiğinde, bunun SEO dostu olduğu ve zaten yayınlayabileceğiniz anlamına gelir.

12.  Structured Content

Google, yakın zamanda arama sonuçları olarak görüntülenen SSS’leri ekledi. Yapılandırılmış İçerik eklentisi, bu yeni sonuç kalıbından yararlanmak için WordPress web sitenize bir SSS uygulamak için en kolay araçtır.

13. Republish Old Posts

Eski Gönderileri Yeniden Yayınla eklentisi, eski gönderileri güncellemek için kullanılır, yayın tarihini daha güncel bir tarihe sıfırlar. Bu, eski gönderilerin ana sayfanızda, dosya sayfalarının başında ve RSS beslemelerinde kalmasını sağlar.

Bunu, yeni ziyaretçilerin eski içeriğinizi tanımasını ve daha fazla etkileşim kurmasını sağlamak için yapabilirsiniz.

14. Automatic Image Alt Attributes

Bu eklenti, resimlere otomatik olarak alternatif metin eklemek için kullanılır. Böylece her görsele bu içeriği ekleyerek zaman kaybetmekten kurtulursunuz. WordPress’e yüklemeden önce dosya adını etiketlemeyi unutmayın.

15. Assets Manager

Varlık Yöneticisi, özellikle artık kullanılmayanlar olmak üzere belirli sayfalarda eklentilerin yüklenmesini seçerek devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Bu şekilde, sayfadaki istek sayısını azaltarak daha hızlı bir yükleme yapabilirsiniz.

16.  SEMrush SEO Writing Assistant

WordPress için “SEMrush SEO Yazma Yardımcısı” eklentisi, diğer araçlar kadar yaygın olarak kullanılmaz, ancak mükemmel bir seçenektir.

Kullanmak için SEMrush’ta ücretsiz olarak oluşturulabilecek bir hesaba ihtiyacınız var. Size yalnızca bir şablona erişim sağlayacak, bu nedenle daha fazla seçenek istiyorsanız premium plana yükseltmeniz gerekecek.

SEMrush SEO Yazma Asistanı , içeriğinizi inceler ve “yazmak SEO dostudur” gibi bazı kriterlere göre puanlar. Buradan, içeriğinizi arama motorları için iyileştirmeyi amaçlayan metin önerilerini görebilirsiniz.

Ayrıca anahtar kelimeler eklemenize olanak tanır ve bunlara dayalı olarak ilgili seçeneklere ilişkin öneriler sunar.

17. All In One Schema Rich Snippets

Bu eklenti, snippet’ler oluşturmanıza ve yapılandırmanıza yardımcı olur. Genellikle gerekli değildirler, ancak SEO’nuzu geliştirmenize ve SERP’de daha iyi bir sıralama elde etmenize çok yardımcı olurlar.

18. Analytify

Analytify, eklentinin ücretsiz bir sürümünü ve premium plan satın alma seçeneği sunar. Ücretsiz özellikler arasında şunları sayabiliriz:

 • Google Analytics kodunu web sitenize ekleyen tek tıklamayla kurulum
 • Google Analytics’ten kullanımı kolay metrikler içeren bir gösterge tablosu
 • Google’da anahtar kelimelerin doğrulanması
 • Kendi istatistiklerinizi oluşturmak için erişim kodları
 • Kullanıcıların ana konumlarını içeren listeler
 • Hemen çıkma oranı, kullanıcılar, oturumlar, sayfada geçirilen ortalama süre ve yinelenen kullanıcılar gibi genel istatistikler.

19. Really Simple SSL

Google’ın HTTPS web sitelerini HTTP yerine tercih ettiği ve onlara sayfa sıralamasında küçük bir avantaj sağladığı bilinen bir gerçektir. HTTPS web siteleri, ziyaretçilerinizin güvenli bir web sitesine bağlanmasını sağlar ve markanızın güvenilirliğini artırır.

Bu nedenle, henüz yapılmadıysa, HTTP web sitenizi HTTPS’ye yönlendirmenin zamanı geldi. WordPress Really Simple SSL eklentisi, düzgün bir şekilde imzalanmış bir SSL sertifikası yüklediğiniz sürece, yalnızca birkaç tıklamayla HTTP’den HTTPS’ye geçmenin en kolay yollarından birini sağlar.

20. Rock Convert

WordPress en iyi seo eklentisi listesinin sonuncu eklentisi olan Rock Convert; içeriğinize CTA’lar ve banner’lar eklemek uzun zaman alabilir. Bunu göz önünde bulundurarak Rock Convert, bu öğeleri otomatik olarak gönderilerinize yerleştirmeye odaklanan bir çözümdür.

Bu araçla zamandan tasarruf edebilir ve esas olarak sayfalarınızın dönüşüm oranını artırabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *