Folkart Towers A Kule Bayraklı/İzmir
0 850 466 10 35

Organik Hit Arttırma Teknikleri 2022

Organik Hit Arttırma Teknikleri 2022

Organik Hit nedir?

Organik hit, sitenizi Google gibi bir arama motoru aracılığıyla bulan ve ziyaret eden kişileri ifade eder. Genellikle, web sitenizdeki bir arama sorgusunu yanıtlayan veya aradıkları bir anahtar kelime veya kelime öbeğiyle eşleşen bir sayfaya çekilirler. Aramada bulunma olasılığı daha yüksek olan içerik oluşturma sürecine arama motoru optimizasyonu veya SEO denir.

Son zamanlarda bir E-ticaret web sitesi geliştirmek trend oldu. Piyasaya çıkan ancak uzun sürmeyen birçok E-ticaret var. Bir E-ticaret sitesi geliştirmek başka bir şeydir. Ancak onu en üst sıralarda tutmak zorlu bir iştir.

Sıralamayı yükseltmek ve bunun devamlılığını sağlamak E-ticaret sitesi SEO çalışmasının anahtar faktörüdür. Yerel bir mağazanın müşterisini artırmak için mağazanın pazarlanması gerekir. Tıpkı bunun gibi E-ticaret web sitesinin de kullanıcısını arttırmak için dijital yolla pazarlamaya ihtiyacı vardır. Ücretli tanıtım ve pazarlama araçları kullanmıyorsanız, E-ticaret trafiğinizi organik hit olarak arttırmak çok önemlidir. Satış ve sıralamanızı arttırmak için alternatifler ve yeni organik hit yolları bulmak önemlidir. Unutmayın ki SEO ve e-ticaret her zaman el ele gider.

-Düzenli Olarak Blog Yazın

Blog içeriği oluşturmak, organik hit trafiğinizi arttırmanın en etkili yoludur. Web siteniz, pazar hedefinize odaklanan, kişisel olarak optimize edilmiş geniş bir içerik kataloğu oluşturur. Ancak, kötü yazılmış, spam içerikli veya ucuz içerik yarardan çok zarar verebilir. Bu yüzden içerik hazırlarken dikkatli olmalısınız. Spam ya da kopya içerik hazırlamaktan kaçının.

Organik Hit Arttırma Teknikleri 2022

-Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Kullanın

Sadece pazarınızdaki en popüler anahtar kelimelerle gitmeyin. Ürününüze veya hizmetinize daha spesifik anahtar kelimeler kullanın . Zamanla, Google ve diğer arama motorları, web sitenizi veya blogunuzu belirli bir konu için bir hedef olarak belirleyecek ve bu da içeriğinizi arama sıralamalarında öne çıkaracak. Böylece ideal müşterilerinizin sizi bulmasına yardımcı olacaktır. Bu şekilde bu konuda bir düşünce lideri olabilirsiniz.

Unutmayın: Google’da sıralama, belirli bir iş ve konu için etki alanına sahip olmakla ilgilidir. Örneğin bu blog yazısı, organik hit trafiğini arttırma konusunda özel bilgiler edinmek isteyenlere yöneliktir. SEO ile ilgili olan her anahtar kelimeyi hedeflemiyoruz.

 

-Tutarlı Bir Şekilde Kaliteli İçerik Oluşturun

Mümkün olduğunca sık yazmaya ve yayınlamaya çalışın, ancak kalite pahasına değil! Web sitenizde veya blogunuzda ne kadar kaliteli içerik ( düşünce liderliği makaleleri  ve  blog gönderileri dahil ) bulunursa, organik hit trafiğinin yolunuza çıkması için o kadar fazla fırsat yaratırsınız.

Organik Hit Arttırma Teknikleri 2022

-Sonuçları Optimize Etmek İçin Verileri ve Metrikleri Kullanın

Sitenize ve blogunuza gelen ziyaretçileri izlemek için Google Analytics gibi hizmetleri kullanın. Nereden geldiklerini ve hangi anahtar kelimeleri aradıklarını görebilirsiniz. Böylece içeriğinizi bu verilere göre optimize edebilirsiniz.

Sonuç olarak, organik hit site trafiğini arttırmak için müşterilerinize istediklerini, yani ; kaliteli tavsiye, bilgi ve fikir vermeniz gerekir.

organik hit nedir 22

-Web Sitesi Optimizasyonu

E-ticaret arama motoru optimizasyonu, organik hit arttırıcının en önemli yönüdür. Bir E-ticaret web sitesi için, web sayfalarının benzer olmadığını görmek önemlidir. Web sitenizdeki içerikler tasarımla uyumlu olmalıdır. Bu sayede, sıralamanızı ve potansiyel müşterilerinizi kaybedebilecek tüm küçük hatalara ve tekrarlara karşı önlem almış olursunuz. Bir E-ticaret web sitesiyle ürün satan tek kişi siz değilsiniz. Aynı ürünü aynı fiyata aynı özellikte satan rakipleriniz de var. Arama motorlarının sizi en üst sırada göstermesi için belirleyici özellikleriniz olmalıdır. Ürününüzü diğerlerinden farklı kılmak için ürün ve hizmetlerinizi tanımlarken benzersiz ve akılda kalıcı çizgiler kullanmak önemlidir. Benzersiz ve yaratıcı ürün açıklaması, sıralamanızı ve müşterinizi yükseltmenize yardımcı olur.

-Çözüm

E-ticaret için daha fazla trafik elde etmek ve satışları arttırmak, kıyasıya rekabet piyasasında zor. Ancak imkansız değil. Ayrıca, satışınızı ve trafiğinizi arttırmak için ücretli promosyonlara gidebilirsiniz. Ancak organik hit de geniş bir kapsama sahiptir ve e-ticaret web siteleri için keşfedebileceğiniz ve sayfanızı optimize etmek ve en üst sıralarda yer almak için stratejik olarak kullanabileceğiniz çok daha fazla organik hit SEO tekniği vardır. Kaliteli bir E-ticaret geliştirmenin sadece son olmadığını unutmayın, iyi içerik, kullanıcı dostu web sitesi ve e-ticaret web sitesi için SEO, arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve sürdürmek için şarttır.

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *